Vrh „A“ Vida Perfecta

Představujeme náš první vrh chovatelské stanice Vida Perfecta.
Na štěňátka amerického bezsrstého teriéra se moc těšíme a budeme Vás postupně informovat o průběhu březosti a života našich štěňátek.
Štěňátka by se měla narodit na konci září 2020.

Jamie Punto Valentino

Jamie pochází ze stejné chovatelské stanice jako Sixty. Je to nádherně stavěný, povahově vyrovnaný a přátelský pes. Více o Jamiem se dozvíte zde.

Stejně jako Sixty má splněné kompletní vyšetření.
PLL: N/N, DM: N/N, PRA-prcd: N/N, vWD typ I: N/N, Luxace patelly: 0/0

Je až k neuvěření jak úspěšnou má Jamie výstavní kariéru!
GRAND CHAMPION of CZE, SVK
CHAMPION of CZE, HRV, SVK
     – JUNIOR CHAMPION of CZE
     – CLUB JUNIOR CHAMPION
     – CHAMPION ČMKU
     – CLUB CHAMPION
     – CLUB WINNER 2015,2016, 2017
     – SPECIAL SHOW WINNER 2015, 2016
     – NATIONAL WINNER
     – 4x BEST IN SHOW
     – 2x res. BEST IN SHOW
     – 2x BEST IN GROUP
     – 2x BEST IN GROUP II
     – 2x BEST IN GROUP III
     – multi BOB, multi BOS, multi BOJ

      Rodokmen Jamie

Sixty Six Punto Valentino

Sixty je elegantní fena s duší teriéra. Jednou z jejích předností je přátelská, nekonfliktní povaha a dokonale hebká kůže. Miluje všechny psí sporty, trénink triků i válení v posteli. Více o Sixty se dozvíte zde.

Sixty má udělané veškerá odborná vyšetření a genetické testy.
PLL: N/N, DM: N/N, PRA-prcd: N/N, vWD typ I: N/N, Luxace patelly: 0/0

V neposlední řadě mi dělá radost i na výstavním poli.
     – CHAMPION of CZE
     – JUNIOR CHAMPION of CZE
     – CLUB JUNIOR CHAMPION
     – res. junior BEST IN SHOW
     – 2x puppy BEST IN SHOW III
     – BEST IN GROUP
     – NATIONAL WINNER
     – multi BOB
     – multi BOJ

     Rodokmen Sixty     

Březost

Sixty začala hárat a já věděla, že tentokrát to bude jiné. Byla jsem velmi natěšená, ale měla jsem i strach a respekt z toho, jak vše bude probíhat. Protože Sixty hárá téměř na den po půl roce, věděla jsem kdy bude ten správný čas. Pro jistotu jsem došly na vyšetření progesteronu v krvi, abychom určily ideální den krytí. Nakonec mi správný den naznačila samotná Sixty, od rána mi dávala jasně najevo, že dnes je den D a měla pravdu. 25. července jsme v podvečer dojeli za Jamienkem a jejich harmonické bezproblémové splynutí, nám den D jenom potvrdilo.

Týden 1-3

Sixty se ihned po nakrytí začala chovat jinak, nechtěla k sobě pustit jiné psy, byla klidnější. Věděla to hned druhý den.  Toto chování se bez nějakých změn projevovalo další týdny. Okolo třetího týdnu se u Sixty objevila nevolnost. Začala si krmení vybírat a z některých druhů se jí doslova dělá při pohledu na zvracení. Během těchto prvních týdnů musí dojít k oplodnění uvolněných vajíček, ke splynutí těchto buněk, putování do dělohy a k uhnízdění vajíčka do stěn dělohy. V dalších dnech se začínají vyvíjet vnitřní orgány plodu. Po 21. dnu je možné plody pozorovat na sonografickém vyšetření.

Týden 4

Začátkem toho týdne se začaly Sixty měnit cecíky, došlo k změně tvaru a zrůžovění jejich konců. To naznačovalo, že miminka v bříšku opravdu jsou. Rozhodli navštívit ultrazvukové vyšetření 25. den. Tento den byly miminka už hodně velká a na některých snímcích lze rozeznat plod, pupeční šňůru a placentu. Paní doktorka řekla, že jsou plody hezky velké a vyrovnané, ale přesný počet se bála odhadovat. Sixtynce začíná růst bříško a pokračuje její velmi mazlivá a přítulná nálada.

Týden 5

Sixty je za půlkou a začíná se nám zvětšovat před očima. Miminka mají 20 % porodní váhy a ke konci tohoto týdne budou měřit cca 3 cm. Sixtynka vypadá opravdu spokojeně, dobře jí a stále chodíme na delší procházky. Občas mi sama naznačí, že je čas jít domu odpočívat.

Týden 6

Plod pokračuje ve svém vývoji. Vyvíjí se pohlavní soustava a pokračuje osifikace. Na ultrazvuku bychom mohli pozorovat pohyby plodů. Sixty se začíná zvětšovat mléčná žláza a ke konci plody dosahují cca 30% své porodní velikosti. A to se na Sixty začíná dost projevovat.

Týden 7

Toto období lze označit za dobu rychlého růstu plodů. Děloha zabírá 2/3 břišní dutiny. Sixty se hodně uklidnila, velmi rozmýšlí každý krok či skok. Začíná hodně odpočívat a ignorace hozeného létajícího talíře značí, že se blížíme do finále. 49 den dosahují plody 75% své porodní velikosti.

Týden 8

Předposlední týden se začíná bříško zvětšovat a začínáme při položení ruky na bříško cítit miminka. Je to nádherný pocit a moc se těšíme co si na nás Jamienek a Sixtynka připravili. Plodům s jako poslední začínají vyvíjet plíce, růst drápky a kalcifikovat  zuby.

Týden 9

Nekonečné čekání a je to tady, poslední týden se nese v duchu velmi krátkých procházek, odpočívání, stavění ohrádky a porodnice. Sixty vše doslova kontrolovala. Samozřejmě už spolu spinkáme, abychom nic nezanedbaly. Štěňátka v bříšku už nejenom cítíme, ale i vidíme, štěňátka snad nikdy nespí. Rozhodně to budou pravý teriéři.

Společně se Sixty čekáme na ten správný den, hodinu, minutu, kdy se štěňátka objeví. Nemůžu se dočkat jaký počet, barvičky a pohlaví na nás vykoukne. Držte nám pěsti.