O NÁSJak to všechno začalo

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Na začátku byla obrovská touha mít vlastního psa. Už od malinka to byl můj velký sen. Bohužel mám alergii na psí srst a tak měli rodiče další skvělou výmluvu ho nepořídit. Postupem času se přidávaly další důvody – je to moc velká starost, nemůžeš s ním nikam jet, nemůžeš to a tamto a kdo ti ho bude hlídat? Jak to nakonec dopadlo?

Po dlouhém hledání vhodného plemene, jsem natrefila na amerického bezsrstého teriéra. Ihned jsem kontaktovala chovatele a domluvila si schůzku. Na schůzce jsem chtěla psy poznat na živo a vyzkoušet mou alergii. Po několika návštěvách jsem zjistila, že má alergie se neprojevuje, ale především jsem se zamilovala do tohoto úžasného plemene.

Jako první jsem si pořídila fenku SIXTY SIX PUNTO VALENTINO, to je pes mého života. Nemusíme na sebe mluvit a přesně víme, co si myslíme, je to moje průvodkyně životem. Tento pes mě utvrdil v tom, že žádné jiné plemeno si pravděpodobně v budoucnu již nepořídím. Její úžasná povaha, radost ze života, všestrannost, učenlivost, chytrost a touha dělat cokoli, když to může dělat se mnou je neskutečná. Po měsíci soužití jsem věděla, že to nebude poslední amíček, kterého si pořídím. Sixty si během roka omotala kolem prstu celou rodinu, dokonce i ty, co byli z počátku nejvíce proti. Sixty probudila mou vášeň ve výcviku, společně se učíme různé triky, zkoušíme nosework, dogfitness, agility, coursing, výstavy… Zatím jsem nenašla činnost, která by se jí nelíbila  a to mě vedlo k pořízení dalšího amíčka.

Druhou fenku jsem vybírala důkladně a čekala na jedno spojení, ale osud si někdy s námi dělá co chce. Byla jsem u kamarádky se dívat na porod její fenky a když vykoukla na svět malá černoška s bílou náprsenkou, byla to láska na první pohled. Protože jsem už tehdy věděla, že mým snem je jednou mít také taková krásná a zdravá štěňátka, nechala jsem si poradit od zkušených chovatelů s výběrem fenky z tohoto vrhu. Nakonec bez mého přiznání lásky k Vandičce my jí vybrali jako nejkrásnější z vrhu. Z Vandíny nyní roste krásná, sebevědomá, velice inteligentní a dominantní psí holčička VANDA PUNTO VALENTINO.

Zde ještě příběh nekončí… Od příchodu Vandy se to u nás doma trochu zrychlilo tempo. Na konci září jsem chystala oslavu 15. výročí přivezení prvního amerického bezsrstého teriéra do střední Evropy. Pozvali jsme spoustu chovatelů, kamarádů a nadšenců pro toto plemeno, ze kterých se posléze také stali přátelé. V celém tom shonu se k nám dostal náš chlapeček, za kterého velmi děkuji Romaně Dyntrové, Kirillovi Bogachev a Irině Bogacheva. Domácím jménem Chilli a celým jménem WUNDWAY CELENTANO k nám přicestoval z Ruska. Je to neuvěřitelně šťastný, veselý, hravý, chytrý, milující a aktuálně pubertální neunavitelný mladý muž.

Psi se staly obrovskou částí mého života a přinesli mi do něj nové přátele, zkušenosti, radosti, ale i občasná zklamání. Vždy mi půjde především o jejich spokojený a šťastný život a ne o plnění si vlastních snů na jejich úkor. Stejný přístup budu vyžadovat u budoucích majitelů mých štěňátek. Pokud jste na stejné vlně jako my, rádi Vás uvítáme v naší rodině a svěříme Vám poslední dílek k dokonalému životu – nejlepšího parťáka pro život – amerického bezsrstého teriéra.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří mi s chovem pomáhají a můžu se na ně vždy spolehnout, protože bez přátel se v životě nedá dělat nic. 

Vendula Tomanová

Chovatelská stanice Vida Perfecta