Vrh A

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Přestavujeme Vám vrh „A“ chovatelské stanice Vida Perfecta, štěňátka se narodila ve středu 23.9.2020. Máme tři fenečky a čtyři pejsky, mají se čile k světu. Maminka i miminka jsou v pořádku a my se na ně nemůžeme vynadívat.

Azizi Vida Perfecta

Barva: modrá, pálení
Porodní váha: 181 g

Narození našeho prvního štěňátka v nás zanechalo krásné a vzácné vzpomínky. Proto dostává chlapeček toto jméno.

AZIZI = Vzácný

Azi 1. a slova jeho paničky

Kde zacit? No splnil se mi sen. A byl doma. Vyjukane miminko v novem prostredi. Takovy andilek, ktery se pres noc premenil v dabla😂 Jo hned druhy den bylo jasné ze tu bude kapo. Do te doby tu velela pani domácí (segra kocka). Nebudu si nic vymyslet zacatky byly narocne. Ja nevyspala, unavena a stale pokousana. On zvydavy, neunavny a stale hledajici nejakou zabavu. Vse se tocilo kolem miminka. Ano vypadalo to u nas jako kdyz vybouchne bomba. Ale nejak si to vse sedlo a my si nastavili rezim. Musim ho ale i vychvalit. To jak od zacatku (krom malych nehod) zvladal venceni venku. Brzy pochopil jak si o to rict. A i ruzne povely se hned naucil. Je to muj chytry chlapecek😍 A jak to mame ted? Ruce od zubu uz mam zahojene az na jednu jizvicku kterou mi daroval na pamatku. Azinek se naucil odpocivat a ja uz spim dobre a jsem spokojena ze ho mame ❤️ Nechapu jak jsme bez nej mohli byt. To musela byt ale nuda 😂
A co segrus kocka? No ta si tak nejak zvykla na vetrelce. Ale hrat si s nim nechce coz on stale nechape. Takze u nas to ted je tak kam jdu ja jde i Azi. A kdo si s nim nejvic vyblbne? No prece ten kdo ho nechtel panicek 😁 Maji sve spolecne chvilky na jejich chlapskou hru. No a ja jsem ta na mazleni a na usinani v kline ❤️ Hrozne rychle to moje miminko roste a dospiva ale zase si rikam ze nas ceka spousta spolecnych zazitku tak se mame na co tesit ❤️

Ayo Vida Perfecta

Barva: černobílý, pálení
Porodní váha: 171 g

Nejusměvavější a nejpohodovější pejsek dostal jméno podle pocitu, který na nás přenáší.

AYO = Štěstí

X-men a slova jeho páníčků

Ayo , X-Men je super milý nezbedný mužík, milý, hravý a velmi společenský vůči ostatním psům. Žije zde v Nizozemsku a má doma 6 psích kamarádů i cizí psi venku se vždy těší na hraní a běhání s ním. Jsou s ním velmi šťastní. Jeho velký bratr Troy je šťastný také, protože má konečně pěkného kamaráda. Jsme také velmi vděční Vendule za krásného muže, se kterým jsme tak šťastný. Pusu posílá X-men 😘

Adenike Vida Perfecta

Barva: modrá, pálení
Váha: 198 g

Nejpřítulnější štěňátko, kdykoli se podíváme na miminka, tato krásná modrá slečna se tulí ke svým sourozencům nebo ke své mamince.

ADENIKE = Láskyplná

Roxy - slova její paničky

Před skoro čtyřmi měsíci jsme si vezli domů malinkou Roxynku, byl to snad nejlepší den, který mě potkal. Po té co jsme přijeli se malá Adenike v té době jmenující začala zabydlovat. A né jednoho člověka překvapilo, jak skvěle zapadla do naší rodiny i když byla od svého rodiště tak daleko. Vybrat nové jméno nám chvíli trvalo, protože popravdě jsme ji moc neznali. Jessie? Bella? Meggy? Vanilka? Každým dnem se začala více projevovat její povaha. Zvídavá, nebojácná, vše musí prozkoumat, u všeho musí být, hravá, veselá, milá a naštěstí zapálená do psího výcviku, proto jsme ji dali jméno Roxy. Ale je to také i rodinný mazlík. A i když uběhly ty skoro čtyři měsíce je to stále naše malé miminko a vždy bude.

Ashanti Vida Perfecta

Barva: černá, pálení
Váha: 151 g

Nejmenší holčička z vrhu. Mým úkolem bylo bránit jí před většími sourozenci v boji o cecíky. Ačkoli je menší než sourozenci, pere se neuvěřitelně o své místo na světe a mou pomoc téměř nepotřebuje. Vzhledem ke své barvě a svojí vnitřní síle dostala toto jméno.

ASHANTI = Silná africká žena

Shanti a slova její paničky

Připravujeme

Ayana Vida Perfecta

Barva: modrá, pálení
Váha: 215 g

Tato holčička okouzlila nejedno oko při prvním pohledu. Je to největší fenka z vrhu, zcela suverénní, která si jistě obhájí své místo na světě. Z její krásy, která nás okouzlila, vyplynulo toto jméno.

AYANA = Krásná květina

Aelin a slova její paničky

Tak jak to už v životě s mazlíčky bývá, radosti střídají strasti. V létě minulého roku nám po nádherných 13 letech odešla dokonalá životní parťačka Gaelin. Kromě toho, že to byla nezapomenutelná psí dáma to byla také členka rodiny. Její odchod byl velice bolestivý, a proto jsem brzy začala hledat náplast na tu trhlinku na srdci. Vedle Gaelin naší smečku tvoří ještě jeden statný horal Andy, dvě chocholaté dámy Jullien + Victoria a jeden bláznivý amíček Sofi. Ve dvou se to lépe táhne a tak jsem se rozhodla, že náplastí by mohl být další amíček. Ten se narodil, zhruba měsíc po odchodu Gaelin, druhé dokonalé psí dámě, kterou znám a to Sixty. Do Sixty jsem se zbláznila hned první den, kdy jsem ji poznala. Mohla bych tisíci slovy popsat jaká Sixty je a stejně by to bylo málo, to musíte zkrátka zažít, cítit. Sixty porodila 7 krásných a zdravých štěňat, no a protože jsem nedočkavec, hned druhý den jsem se na ni jela podívat, ten den bylo jasno. První ke komu se upnuly mé oči byla malá modrá holčička s malou bílou tečkou na konci ocásku. Štěňátka rostla a já je musela snad každý týden vidět, všechna byla dokonalá, ale mezi mnou a modrou holčičkou se tvořilo zvláštní pouto, takové jiné. Časem se štěňátka začala rezervovat pro budoucí majitele a přes to, že mě někteří odrazovali jsem se nedala a pořídila si Ayanu Vida Perfecta - domácím jménem Aelin, ano jmenuje se po Gaelin, jen s jiným počátečním písmenem, které pro nás symbolizuje začátek něčeho nového. Amíček je úžasné plemeno, velice brzy Vám porozumí a začne s Vámi žít ten perfektní život co si každý přejeme. Musím přiznat, nečekala jsem, že by Aelin mohla být nějak podobná s Gaelin, ale je. Aelin je úžasně štěňátko, které Vás zavalí nehynoucí láskou, energií a smyslem pro "humor". Je to mladá psí dáma, která dokáže hodiny běhat na louce za míčkem a zároveň u toho vypadat elegantně. Nemá problém s jinými pejsky, ba naopak, jiní pejsci jsou velice žádáni! Je velice hravá, mazlivá, bláznivá, milující, pokorná, rychle učenlivá a vždy dokáže vymyslet něco co Vás dostane do kolen. Nedokážu slovy popsat, jak šťastní jme, že jsme si Aelin pořídili, díky ní žijeme Vida Perfecta, děkuji Vendulko a Sixty

Azikiwe Vida Perfecta

Barva: černobílý, pálení
Porodní váha: 232 g

Největší pejsek z vrhu, kterého téměř vždy najdeme u cecíku nebo vyvaleného s plným bříškem nahoru. Porodní pelíšek s lehkostí přeleze několikrát sem tam, než najde perfektní místo na spánek. Proto jsme mu věnovali jméno Azikiwe.

AZIKIWE = Plný energie

Azi 2. a slova paničky

Našemu miminku říkáme Azi, Azínek a když zlobí tak Azine. Je hodný a učenlivý. Má doma psího kámoše Bruníka, kterého nenechá moc v klidu. Porad si s nim chce hrát a dokáže se mu zakousnout do ocasu a nebo mu líže ouško, aby získal jeho pozornost. Azinek miluje děti a venku na procházce se na sebe upozorňuje fňukánim když vidí jiného psa. Z hraček má oblíbený provaz na přetahovaní. Nejraději spinká u syna v pokojíčku na chlupatém koberci a rád se zúčastňuje našeho koupaní v koupelně, musí mít o nás přehled a samozřejmě se od Bruna naučil i asistovat v kuchyni a zjistil, že i něco může dostat. Má moc rád jídlo, je to vděčný strávník, vždy sní celou porci svého jídla a ještě dojí i po Brunovi. Cestování v autě mu nedělá žádný problém.

Asante Vida Perfecta

Barva: modrobílý, pálení
Porodní váha: 201 g

O přítomnosti tohoto pejska jsme vůbec nevěděli. Sixty porod byl velmi rychlý, za hodinu a pět minut porodila 6 štěňátek. Pak začala krásně pečovat o miminka, vyvenčila se a nic nenasvědčovalo tomu, že se bude ještě něco dít. Při krmení miminek jsem dala ruku na bříško a něco mě koplo. Za pár minut od zjištění dalšího štěňátka, Sixty v klidu při kojení porodila naše nečekané štěstí, za které moc děkujeme.

ASANTE = Děkuji ti

Azi 3. a slova paníčků

Připravujeme